Karantino įtaka interjerams: jaukumo, estetikos ir multifunkcionalumo paieškos. Pokalbis su dizainere Dovile Švilpiene apie pandemijos metu pasikeitusį santykį su gyvenamąja erdve.

Pasak interjero dizainerės Dovilės Švilpienės, pasaulinė pandemija turėjo įtakos namų interjerui ir gyvenimo būdui. Daugelis žmonių karantino metu pradėjo dirbti ir mokytis iš namų, todėl atsirado didesnis poreikis patogiai ir funkcionaliai darbo bei mokymosi vietai bendrose erdvėse. Poreikis turėti privačią erdvę tai pat lėmė kitokį interjero planavimą. Daugiau dėmesio pradėta skirti privatumo, atskirties galimybei ir tai pasireiškė per erdvių zonavimą, geresnės akustikos įrengimą.

Pandemijos metu prioritetu tapo saugumas ir higienos standartų išlaikymas. Todėl aktualios pasidarė antimikrobinės paviršių dangos, lengvai prieinami ir paprastai valomi paviršiai.

Gyvenimui nuo ryto iki vakaro vykstant namuose padidėjo ne vieną funkciją ar paskirtį turinčių erdvių poreikis. Kambariai pritaikomi tiek darbui, tiek poilsiui, populiaresni tampa funkcionalūs transformuojmi baldai.

Dizaino specialistai pradėjo teikti paslaugas nuotoliniu būdu, o virtualūs interjero dizaino įrankiai tampa vis populiaresni siekiant padėti žmonėms planuoti ir pakeisti savo namų interjerą.

Daugiau: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000149627/karantino-itaka-interjerams-jaukumo-estetikos-ir-multifunkcionalumo-paieskos