Prabangūs interjero stiliai ne tik demonstruoja prabangą ir išskirtinumą, bet ir kuria jaukią bei elegantiškų namų atmosferą. Šie stiliai išsiskiria dideliu dėmesiu dizaino sprendimams, aukščiausios kokybės medžiagomis ir subtiliomis detalėmis, kurios kuria prabangą gyvenamojoje erdvėje.

Klasikinis interjero dizainas atspindi istorinių laikmečių – baroko, rokoko, renesanso – eleganciją, Stiliui būdingi brangūs tekstilės audiniai, aukštos kokybės baldai su ornamentais ir puošniais elementais. Lubų ir sienų puošyba, puošnios marmuro ar parketo grindys, gausūs šviesos šaltiniai yra pagrindiniai klasikinio stiliaus bruožai.

Art Deco stilius yra jungtis tarp klasikinės prabangos su modernumo. Ši ypač ekstravagantiška ir ryški dizaino kryptis pasižymi geometrinėmis formomis, aukštos kokybės medžiagomis, krištolo, įvairių spalvų blizgaus metalo akcentais ir spalvų kontrastais.

Neoklasikinis stilius remiasi antikinių Graikijos ir Romos kultūrų dizaino elementais, tačiau juos sušiuolaikina ir modernizuoja. Neoklasikai būdinga aukštos kolonos, puošnūs sienų apvadai, baldų karnizai ir apšviestos nišos. Naudojamos prabangios medžiagos, marmuras ir kietmedis.

Modernus prabangus dizainas įtraukia šiuolaikines dizaino tendencijas, tuo pačiu išlaikydamas prabangos elementus. Minimalistinis dekoras, aukštos kokybės medžiagos, šviesūs atspalviai ir švarios linijos sudaro modernaus prabangaus interjero esmę. Technologinės naujovės ir išskirtiniai dizaino sprendimai yra svarbiausia šio stiliaus dalis.

Eklektika, kaip interjero stilius, harmoningai ir stilingai apjungia skirtingų interjero stilių elementus. Eklektinis dizainas leidžia sukurti unikalias, individualumu ir  prabanga alsuojančias erdves, kuriose telpa skirtingų epochų, kultūrų ir estetikos elementai.

Prabangaus interjero dizaino stiliai įvairūs, tačiau jie visi siekia sukurti erdvę, kurioje prabanga, elegancija ir išskirtinumas susijungia su jaukumu ir funkcionalumu. Aukštos kokybės medžiagos, išskirtiniai dizaino elementai ir asmeninio skonio įtaka leidžia sukurti prabangų ir laikui nepavaldų interjerą.

Straipsnis ir nuotraukos interjero dizainerės Dovilės Švilpienės