Tradicinis interjeras apjungia iš tradicinių kultūrų perimtus interjero elementus ir šiuolaikines namų kūrimo tendencijas. Tradicinis interjeras ne tik atspindi mados vėjus, bet ir sukuria nuolat aktualius, jaukius ir elegantiškus erdvių sprendimus.

Amerikietiškas klasikinis stilius. Amerikietiškas klasikinis stilius grindžiamas kolonijinės Amerikos ir pietų valstijų architektūros įtaka. Šis dizainas pasižymi paprastomis linijomis, natūraliomis medžiagomis ir šiltomis spalvomis. Būdingi masyvūs natūralaus medžio baldai, šviestuvai, tradicinių raštų kilimai. Interjero detalės pasižymi solidumu ir elegancija, kuriama jauki ir šeimyniška aplinka.

Angliškas rustic stilius. Anglišką rustic interjerą apibūdina jaukumas, paprastumas ir natūralūs elementai. Šiame stiliuje dažnai naudojamas natūralus akmuo, sendintas medis, siekiant sukurti senų, neapdirbtų paviršių efektą. Išryškinamos būsto konstrukcijos, medinės lubų, sienų sijos, naudojamos tradicininės apdailos medžiagos – molio tinkas, keramika. Namai puošiami tradiciniais tekstilės gaminiais.

Orientalinis stilius. Orijentalinis interjero dizainas apjungia plačią Azijos ir Rytų kultūrų įtakų gamą. Šiame stiliuje naudojamos autentiškos tradicinės interjero detalės, būdingos Rytų kultūroms, gausų sodrių spalvų, raižytų medžio ir metalo puošybos elementų. Orientalinis stilius puikiai įsilieja į šiuolaikinę interjero estetiką, suteikia egzotikos ir paslaptingumo.

Viduržemio jūros interjero stilius. Viduržemio jūros interjero stilius atspindi tradicinius iš pietų Europos ir Šiaurės Afrikos regionų – Italijos, Ispanijos, Graikijos, Maroko – perimtus interjero dekoravimo bruožus. Šis stilius yra mėgstamas dėl ryškių spalvų, ornamentuotos keramikos, freskų ir raižyto akmens panaudojimo interjere. Jaukumas ir gyvybingumas, kuriuos kuria ryškūs medžiagų ir spalvų deriniai, yra pagrindinis šio dizaino bruožas.

Tradiciniam interjero stiliui ypač svarbūs charakteringi iš konkrečios kultūros atėję elementai, suteikiantys interjerui autentikos ir natūralumo – tekstilė ir kilimai, interjero dekoras ir meno kūriniai, antikvarinės detalės.

Tradicinis interjero dizainas atskleidžia įvairių pasaulio kultūrų ir epochų įtaką. Nors skirtingi tradiciniai stiliai gali skirtis savo estetiniais sprendimais, juos visus sieja bendras siekis – kurti jaukias, išraiškingas ir ilgaamžės tradicijos pažymėtas erdves.

Straipsnis ir nuotraukos interjero dizainerės Dovilės Švilpienės