Kai išorė diktuoja toną: istorinę vertę turinčiame pastate – laikui nepavaldūs interjero sprendimai.

Pastato išorė ir jo vieta padiktavo ir laikui nepavaldų apartamentų interjero stilių. 120 kvadratinių metrų būstas istorinio namo pastogėje išsiskiria netradicine erdvių struktūra – arkiniais langais, skliautinėmis lubomis, pagrindinėje erdvėje siekiančiomis 5 metrus. Dizainerės Dovilės Švilpienės sukurtas modernios klasikos interjeras išsiskiria subtilia prabanga ir natūraliomis apdailos medžiagomis – stalviršių marmuru, natūralaus ąžuolo grindimis, murano stiklo šviestuvais.

Istorinis pastatas viduje buvo iš pagrindų atnaujintas – tai leido įgyvendinti ir pažangiausias įrengimo technologijas.

Užsakovai dizainerei neturėjo jokių išankstinių pageidavimų ir visiškai pasitikėjo jos sprendimais – visgi šiuolaikinės 3D projektavimo ir vizualizacijų technologijos leidžia išvysti būsimą interjerą gerokai iki pradedant apdailos darbus.

Pagrindinėje namų erdvėje funkcinės zonos išdėstytos trikampio principu, kurį iš dviejų pusių įrėmina arkiniai žemę siekiantys langai. Skirtinguose šio trikampio kampuose – virtuvė su erdvia sala, valgomojo stalas ir poilsio zona.

Pagrindinė interero dizainerės užduotis – harmonizuoti sudėtingas erdvines struktūras, sukurti interjero vientisumo pojūtį. Siekiant išvengti vizualinio palėpės efekto sienos ir lubos nudažytos ta pačia baltai artima spalva, o visi korpusiniai baldai buvo projektuojami juos integruojant, prisitaikant prie esamų lubų nuolydžių, nišų. Akcentų ir dekorų funkciją atlieka interjero detalės – šviestuvai, paveikslai, kilimai, sienų apmušalai.

Interjere didelis dėmesys teikiamas apšvietimui, įvairiems jo scenarijams, kombinuojant skirtingus atviro ir paslėpto apšvietimo variantus ir tokiu būdu kuriant pageidaujamą nuotaiką.

Daugiau: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000302026/kai-isore-diktuoja-tona-istorine-verte-turinciame-pastate-laikui-nepavaldus-interjero-sprendimai