Nacionalinį interjero dizaino konkursą laimėjusi dizainerė Dovilė Švilpienė: didžiausias galvosūkis – kaip sutalpinti fantaziją į ribotą biudžetą.

Laidoje pasakoju, su kokiais iššūkiais ir galvosūkiais teko susidurti įgyvendinant interjero projektą Nacionalinio interjero konkursui ir dalinuosi patirtimi, kaip galima išvengti siurprizų įsirenginėjant namus savarankiškai.

Jau kuriant interjero viziją buvo aišku, kad ją įgyvendinti reikės turint griežtai apibrėžtą biudžetą.

Dar vizualizacijose siekiau sukurti stilingą interjerą pasitelkdama išgrynintas formas, spalvų dermę, vaizdavau stilingai atrodančias, bet įperkamas interjero detales.

Visgi pirminė sąmata gerokai viršijo numatytą biudžeto planą…

Priežastis labai paprasta – įrengimo sąmatoje slepiasi daugybė nematomų (ir todėl neįvertinamų) dalykų:

Elektros instaliacija – sunku atsispirti moderniai atrodantiems jungikliams, naujos kartos rozetėms su USB jungtimis, radijo taškui vonios kambaryje, norui suplanuoti papildomą spintų ir nišų apšvietimą. Deja, kiekvienas papildomas elektros taškas ir rinkimasis vos brangesnių, nei standartinės, elektros prekių bendrą elektros instaliacijos sąmatą užaugina labai ženkliai.

Statybinių konstrukcijų/įvadų perdarymas – dažnai turiu savo viziją, kaip būtų galima funkcionaliau ir patogiau suplanuoti erdves. Smagu, kai klientai kreipiasi dar statybų pradžioje ir galiu planuoti erdves tuščiame plote. Šiuo atveju pertvarų ardymo ir naujų pertvarų statybos darbai nukando sprangų mano turimo biudžeto kąsnį.

Gaminami korpusiniai baldai – pagal individualų projektą pagaminti baldai neabejotinai atrodo stilingai ir suteikia interjerui pridėtinę vertę. Visgi biudžetui braškant gaminti planuotą sieninę spintą teko pakeisti įsigyjama. Unikalų vaizdą baldui suteikė originalios rankenėlės ir suformuota gipso konstrukcija, uždengianti tarpą tarp spintos ir lubų. Šie triukai ypač veiksmingi siekiant individualiai pagaminto baldo efekto.

Interjero detalės ir aksesuarai, kurie būtini galutiniam vaizdui pasiekti, bet yra linkę išgaruoti iš galvos ir iš planuojamos sąmatos: paveikslai, erdvę puošiančios vazos, augalai, kokybiška, prie interjero deranti patalynė, lovatiesės, kilimai ir kilimėliai, vonios aksesuarai. Čia teko leistis į stilingų ir kokybiškų daiktų medžioklę.

Daugiau: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000174531/nacionalini-interjero-dizaino-konkursa-laimejusi-dizainere-svilpiene-sunkiausia-sutalpinti-fantazija-i-ribota-biudzeta