Meno ir dizaino harmonija pajūrio apartamentuose. Moderni klasika pušų apsuptyje.

Šio interjero koncepciją padiktavo pati aplinka – tai yra atostogų apartamentai viename prabangiausių Palangos kompleksų. Norėjau, kad čia atvykę ilsėtis žmonės pasijustų lyg 5 žvaigždučių viešbutyje.

Kurdama apartamentų interjerą turėjau užduotį sukurti funkcionalią buitį, kuri tuo pat metu būtų labai estetiška ir neperkrauta. Siekiau kuo subtiliau integruoti visus patogiai buičiai būtinus elementus ir neskaidyti erdvės vientisumo, o ją organiškai sujungti. Šiam tikslui pasitarnavo visas priemonių rinkinys – maksimaliai su sienomis susiliejantys korpusiniai baldai – suprojektavau abipus pertvaros esančių virtuvės ir koridoriaus spintų šonus dengiantį dekoratyvinį skydą, todėl baldai tapo beveik nematomi. Virtuvės ir prieškambario zonos spintų spalvą parinkau artimą baltai, susiliejančią su sienų spalva. Baldų fasadų dizainas taip pat projektuotas siekiant maksimalaus vientisumo. Virtuvės stalviršis baigiasi pusbariu, atstojančiu valgomojo stalą, – taip išsaugoma bendra erdvė.

Už lango ošiančios brandžios pušys ir jūros kvapas darė didžiulę emocinę įtaką – interjeras atspindi lėto gyvenimo, mėgavimosi kiekviena akimirka filosofiją. Čia nėra jokių smulkių detalių ir kito vizualinio triukšmo, kas sukurtų trapumo, laikinumo jausmą. Fundamentalios formos ir tūrio baldai, šviestuvai puikiai atlieka jiems skirtą funkciją interjere – kurti pastovumą laikinume.

Meno kūriniai šiame interjere užima ypatingą vietą. Savo kuriamų interjerų be jiems specialiai parinktų paveikslų negaliu net įsivaizduoti – menas pakylėja interjerą į kitą lygmenį, suteikia jam estetinį gylį, o jame gyvenantiems žmonėms – dvasinį peną.

Daugiau: https://doviledesign.lt/wp-content/uploads/2024/01/Dizainere-Dovile-Svilpiene_Meno-ir-dizaino-harmonija-pajurio-apartamentuose.pdf